huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Endoskopik Alın Germe Estetiği

Endoskopik Alın Germe Estetiği

Yaş ilerledikçe elastin ve kollejen liftler zayıflamaya başlar. Böyelikle yüzde; cilt gevşer ve elastikiyeti azalır, kaslar zayıflayarak gevşer, yağ tabakası azalır. Alın germe ameliyatı ile; kaşlar kaldırılır, alındaki çizgiler giderilir, daha genç bir görünüm kazandırılır.

Endoskopik alın germe işleminde saçların içinden 3-4 yere 1-2 cm kesiler yapılır. Ucunda kamera bulunan endoskop içeriye yerleştirilir. Bu işlem ile kırışıklıkları oluşturan kaslar zayıflatılır, kaşlar daha yukarı pozisyona getirilir. Ameliyat kesileri saçın içinden yapıldığı için dışarıdan bakıldığı zaman ameliyat izleri görünmez.

Ameliyat süresi 1-3 saattir.

Lokal anestezi veya genel anestezi uygulanır.
Endoskopik Alın Germe Estetiği

Alın kemiği üzerini kaplayan dokular endokopi kamerası ile dikkatli bir şekilde sıyrılır. Kemikten ayrılan dokular serbestleştirilerek gerdirmek için elverişli hale gelir. Kaslar hafifçe kesilerek hareketleri zayıflatılır. Kas hareketleri zayıflaması ile deri üzerindeki çizgilerde azalır, bunun yanında kaşlarda yukarıya çekilerek sarkıklık azaltılır. Deriyi gerginleştirici bir materyal takılır, yatay olan kesiler dikey olarak dikilir ve gerginliğe katkısı olur. Aynı zamanda kaşları yukarıya çekerek sarkıklığıda azaltır.