huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Alın Germe Estetiği Hakkında

Alın germe ameliyatı çoğunlukla çok ilerleyen yaşlarda alın bölgesinde çok fazla kırışıklığı olan ya da kaşlarında çok ciddi ölçüde aşağıya doğru düşme olan hastalarda uygulanan bir yöntemdir. Genel olarak iki farklı yöntemle alın germe ameliyatları yapılabilir. Bunların birincisi endoskopik yöntem diğer yöntem ise açık klasik yöntemle yapılan alın germe ameliyatları her iki tekniğinde genel anesteziyle hastane ortamında ameliyathane koşullarında gerçekleştirmek gerekir ve en doğrusu budur.

Ortalama olarak ameliyat süresi endoskopik yöntemle yaklaşık iki saat civarındayken açık yöntemle yani klasik yöntemle ortalama ameliyat süresi bir bir buçuk saat civarındadır. Bu iki teknikte de ortalama olarak hasta aynı gün veya bir gün sonra hastaneden taburcu olur temel olarak iyileşme süresi ortalama yedi on gündür. Şişliklerin ve morlukların geçme süresi ortalama yedi on gündür ve bu on günün sonunda hasta sosyal yaşantısına veya iş yaşantısına geri dönebilir.

Ameliyat esnasında dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktalar arasında kaşımızın iç kısımlarını çok fazla içeri almamak bu çok önemlidir. Özellikle bu bölgelerde ihtiyaç kadar yukarı almak gerekir. Ancak kaşta dış tarafa doğru geçtikçe alın bölgesin de germe etkisini biraz daha fazla arttırarak gitmek gerekir.
Ameliyatın tamamı endoskopik yöntemde olsa klasik yöntemde olsa saçlı deri içerisinde yapılacağı için içle ilgili herhangi bir sorun yaşanmaz. Özellikle ameliyattan sonra ameliyatın oturması için gereken süre yaklaşık üç dört haftadır ve bu sürenin sonun gerçekten çok natürel çok dinlenmiş çok genç bir ifadeye sahip olabiliriz.